Біженці в США


« Сімейна імміграція в США   |   Закон сполучених штатів Америки про імміграцію і громадянство »

В американському законодавстві існує цілком конкретне визначення статусу біженця:
“Це будь-яка людина, що знаходиться за межами своєї країни (країни своєї національності), або якщо людина не має громадянства і що знаходиться за межами країни свого постійного мешкання (мешкання за останній час), і що не має можливості або бажання повернутися туди, або не може або не бажає скористатися захистом цієї країни із-за переслідувань або обгрунтованого страху перед переслідуванням там з расових, релігійних, національних причин, або із-за приналежності до певних соціальних угрупувань, а також через свої політичні переконання.

.

Тільки ті, хто підпадає під це визначення, можуть розраховувати на в′їзд в США як біженець і отримання імміграційної візи в США. Проте навіть якщо ви потрапляєте в цю категорію, ви не можете відразу ж в′їхати в Сполучені Штати, оскільки американський уряд щорічно встановлює обмеження, (квоти) на прийом біженців з різних країн і регіонів.
Кількість біженців, що приймаються з тієї або іншої країни або регіону, може бути дуже різною, і квоти міняються з року в рік залежно від політичної ситуації.
Так, наприклад, у зв′язку з демократичними змінами, що відбуваються зараз в багатьох країнах Східної Європи, квоти для цього регіону сильно скорочуються, оскільки у жителів багатьох східноєвропейських країн вже немає підстави побоюватися переслідувань по політичних мотивах.

.

Американські імміграційні закони проводять відмінність між особами, що попросили про надання статусу біженця в країні їх постійного мешкання ( refugees ), і тими, хто спочатку в′їхав на територію США і вже там попросив притулки ( asylees ).
В принципі, і ті, та інші мають однакові має рацію як біженці, але вони підпадають під різні квоти, і процедури надання їм статусу постійного жителя Сполучених Штатів небагато відрізняються один від одного.

.


Tags: , , , , , , , ,

Іміграція в США в статусі біженця


Схожі записи